2017 Yılı Gümrük Müşavirlik Sınavını Kazanan Meslektaşlarımızın Başarılarını Kutladık.  

24 Eylül 2018 / Pazartesi | Görüntülenme : 1919

2017 Yılı Gümrük Müşavirlik Sınavını Kazanan Meslektaşlarımızın Başarılarını Kutladık.

2017 yılında gerçekleştirilen Gümrük Müşavirlik sınavında başarılı olan Meslektaşlarımız için; 24.09.2018 Pazartesi günü Kalyon Otel’de özel bir kutlama töreni düzenledi. Yönetim Kurulumuzun tam kadro katıldığı törene İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet HATİPOĞLU, Bölge Müdür Yardımcımız Sayın Özge DEMİREL, GİK Şube Müdürü Sayın Adem EMRE, Ambarlı Gümrük Müdürü Sayın Şükrü ADAŞ, Muratbey Gümrük Müdürü Sayın M. Enver KÖK, Zeytinburnu Gümrük Müdürü Sayın Cihangir TÜYSÜZ, Eğitmenlerimiz ve çok sayıda Meslektaşımız katıldı.

Program sunumunu Genel Sekreterimiz Sayın Ziya AKGÜN’ün yaptığı törende bir konuşma yapan Başkanımız Sayın Serdar KESKİN; Gümrük Müşavirlik Mesleğinin zorluklarına ve Meslektaşlarımızın üstlendiği risklere dikkat çekti. Başkanımız Meslektaşlarımıza hitaben yaptığı konuşma “İktisattan işletmeye, tarımdan hayvancılığa, sağlıktan teknolojiye, hukuktan uluslararası ilişkilere varana kadar birçok uzmanlığa hakim, 109 yıllık tarihi geçmişi olan Gümrük Müşavirlerinin; geleceklerini şekillendirmede, itibarlarını korumada ve hakkettikleri bağımsız Odalarına kavuşabilmelerinde Mesleki birlikteliğin zorunluluğu iyi bilinmeli, anlaşılmalı. Dünden daha çok bir olmalıyız, inanç birlikteliği yapmalıyız. Ufuktaki karanlığa değil aydınlığa odaklanıp daha çok bir olalım, birlik olalım.” dedi.

Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet HATİPOĞLU’da törende mini bir konuşma yaparak Meslektaşlarımızın başarılarını kutladı. Gümrük Müşavirlerinin Bakanlıklarının önemli bir paydaşı olduğunu belirten Bölge Müdürümüz Meslektaşlarımızın ciddi riskler üstendiklerini, yaptıkları işlerin zorluklarının farkında olduklarını belirtti.

Ayrıca törende Gümrük Müşavirlik sınavını kazanan Meslektaşlarımıza Başarı Sertifikası, Eğitmenlerimize ise Teşekkür Plaketi takdim edildi.

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu

  Sosyal Medya