26 Ocak Dünya Gümrük Günü İstanbul?da WOW Otelde Kutlanıldı  

30 Ocak 2016 / Cumartesi | Görüntülenme : 1249

26 Ocak Dünya Gümrük Günü İstanbul?da WOW Otelde Kutlanıldı

dijitalleşmeye en hızlı adapte olan idarenin Gümrükler olduğuna dikkat çekilirken ve özellikle 2023 yılına kadar hayata geçirilmesi planlanan yeni uygulama ve projeler sayesinde dış ticaret işlem sürelerinin saniyelere inmesi beklenildiği ifade edildi.


İstanbul WOW Otel’de düzenlenen geceye Gümrükler Genel Müdürü Sayın Mustafa Gümüş, İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın Halil İbrahim Bozkuş ve Bölge Müdür Yardımcıları, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hikmet Gülay, Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Fehmi TOSUN, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ali Doğan, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Selami Hatipoğlu, birçok sivil toplum örgütünün temsilcileri ve bürokratlarımız katıldı.


Derneğimizin üst düzeyde temsil edildiği gecede Yön. Kur. Başkanımız Sayın serdar Keskin, Başkan Vekillerimiz Sayın Nizamettin Ağar ve Sayın Mümin Günler, Genel Sekreterimiz Sayın Recai Karakazancı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Mustafa Sezen, Sayın Zeynel Tutar, Sayın Ali Kemal Yazar, Sayın Turgay Özeren, Sayın Hasan Hüseyin Ercan ve Sayın Murat Şahin’in yanı sıra Kurul ve Komitelerimizde görev alan çok sayıda meslektaşımız bizlere eşlik etmiştir.


Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci ile Ankara’da görüşme yaptıktan sonra geceye katılan Sayın Başkanımız Serdar Keskin “Sayın Bakanımızla son derece samimi ve sıcak bir görüşme yaptık. Bakanlığımızın en önemli paydaşları olan Gümrük Müşavirlerinin Hızlı, Kolay, Güvenli Ticaretin sigortası olduğunu belirttim. Ciddi riskler taşıyan meslektaşlarımızın çözüm bekleyen sorunlarının acilen çözüme kavuşturulmasının sadece mesleğimiz için değil gümrük camiamız ve dış ticaretimiz için de büyük önem taşıdığını kendilerine anlattım. Yakın zamanda sizlere önemli müjdeler vereceğimi umuyorum.” dedi.


Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Çiftci “Dijital Gümrükler teması çerçevesinde, tüm paydaşların daha sıkı bir şekilde birlikte çalışması, gümrük prosedürlerinin hızlandırılmasına yönelik girişimler açısından önem arz etmektedir. Ülkemiz ticaret erbabı için önemli faydalar sağlayacağına inandığımız bilgi ve iletişim teknolojilerinden azami ölçüde yararlanılması hususuna 2016 yılında özel önem vereceğimizi vurgulamak istiyorum.” dedi.


Başarılı personellerini teşekkür belgesi ile ödüllendiren İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürümüz Sayın Halil İbrahim Bozkuş “Ülkemiz ticaretinin neredeyse yarısının gerçekleştiği bölgemizin ne kadar önemli sorumluluklar üstlendiğinin bilincindeyiz.  İstanbul, Bakanlığımızın hayata geçirdiği birçok projenin pilot bölgesi olmuştur. Bu pilot çalışmalarda hazırladığımız detaylı raporlarla Bakanlığımıza ve ticaretimizin geleceğine hizmet vermekteyiz.” dedi.


Gecenin sunuculuğunu ATV öğle haberlerinin usta spikeri Nihan Günay yaparken, Türk Sanat Müziğinin usta ismi Sami Özer’de muhteşem bir konser verdi.

  Sosyal Medya