26 Ocak Dünya Gümrük Günümüzde Bir Kez Daha İnsan Hayatına Dokunduk  

25 Ocak 2019 / Cuma | Görüntülenme : 590

26 Ocak Dünya Gümrük Günümüzde Bir Kez Daha İnsan Hayatına Dokunduk

İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile Derneğimiz tarafından 25.01.2019 Cuma Günü Muratbey Gümrüğü’nde “26 Ocak Dünya Gümrük Günü” düzenlenen özel bir törenle kutlandı.

İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın Mehmet HATİPOĞLU konuşmasında Bölge Müdürlüğümüz ile Derneğimiz tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasından dolayı Sayın Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza teşekkür etti. Bölge Müdürümüz Türkiye dış ticaret işlemlerinin %40’dan fazlasının bölge müdürlüklerine bağlı gümrüklerde yapıldığına dikkat çekti ve sözlerine şöyle devam etti: “Yasal ticaretin önünü açma konusunda ne kadar azimli isek yasa dışı ticaretin önünü kesme konusunda da bir o kadar ısrarcı ve dikkatliyiz. En büyük paydaşımız olan Gümrük Müşavirleri’nin bu konudaki hassasiyetlerinin de farkındayız, kendilerine teşekkür ederiz.”

Törende konuşma yapan Başkanımız Sayın Serdar KESKİN şunları dile getirmiştir: “Yüz on yıldır sevgiyle, fedakarlıkla, büyük emekle, dayanışmayla, birlik ve beraberlikle hizmet eden, yaşattığı gelenekleri ile bir çınar olan, İGMD çatısı altında buluşan çok kıymetli Meslektaşlarımın ülkemizin dış ticaretinin büyümesinde önemli katkıları olan gümrük camiamızın 26 Ocak Dünya Gümrük Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım.

 “26 Ocak Dünya Gümrük Günü” sadece bir kutlama, etkinlik tarihi değil, gümrüklerin uluslararası yol haritasının da belirlendiği özel bir tarihtir.

Dünya Gümrük Örgütü’ne üye ülkelerin gümrüklerinde, iş birliğini arttırmak, ortak akıl oluşturmak ve bu çerçevede hareket edebilmek için her yıl bir tema belirlemekte ve bu temaya uygun çalışmalar yapmaktadır.

Bu senenin teması “Kesintisiz Ticaret, Seyahat ve Taşımacılık için AKILLI Sınırlar" dır. Bu tema ile eşyaların, insanların ve ulaşım araçlarının hızlı ve sorunsuz sınır ötesi hareketi hedeflenmiştir.

Dünya Gümrük Örgütü; gümrük idarelerinin etkinliğini arttırmak amacıyla hizmet etmekte, 180 üyesiyle de uluslararası ticaretin yüzde 98'ini temsil etmektedir. Yaptığı çalışmalar ve her sene belirlediği bu temalar sonucunda oluşturduğu standartlar, ilkeler ve politikalar ile dünya ticaretinin sağlıklı bir şekilde geliştirilmesini sağlamaktadır.

Ülkemizin artan dış ticaret işlemlerinin hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde yapılmasının yasal temsilcileri olarak, sorumluluk anlayışımız, tarafsızlığımız, ülke sevgimiz ve etik değerlerimize her zaman özen göstermeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu adına tüm Gümrük Camiasının 26 Ocak Dünya Gümrük Günü'nü en samimi duygularımla kutlar, salonda bulunan tüm Meslektaşlarımı kan vermeye davet ederim.”

Dünya Gümrük Günü Kutlama Töreninin ardından kan bağışı kampanyası başlamıştır. Kan bağışına katılan Başkanımız Sayın Serdar KESKİN; “Dış ticaretinin sağlıklı gelişmesinde önemli katkısı olan tüm Gümrük Camiasını düzenlediğimiz Kan Bağışı Kampanyasına katılarak, insan canına ve sağlığına ne kadar önem verdiklerini gösterdiklerinden dolayı kutluyorum. Kendileri ile ne kadar gurur duysam azdır.” Sözleri ile duygularını dile getirmiştir.

Muratbey Gümrük Müdürlüğü’nde düzenlenen 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlamalarında Derneğimizi temsilen Başkanımız Sayın Serdar KESKİN, Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Sayın Nizamettin AĞAR, Sayın Mustafa SEZEN, Sayın Kazım ADIGÜZEL, Sayın Zeynel TUTAR ve Sayın Yavuz ŞEKEROĞLU da yer almıştır.

İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile Derneğimiz tarafından düzenlenen geleneksel Kan Bağışı kampanyası Muratbey Gümrüğü’nde bir kez daha insan hayatına dokundu. Gümrük Müşavirlerimizin, Gümrük Müşavir Yardımcılarımızın, stajyerlerimizin ve Gümrük Müdürlüğü Çalışanlarımızın yoğun ilgi gösterdiği kampanya sonrasında lokma dağıtıldı.

Kan bağışı kampanyamızda bizleri yalnız bırakmayan Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet HATİPOĞLU başta olmak üzere Bölge Müdürlüğü Personeline, GTİ Müdürü Sayın Ahmet AKMAN’a, Muratbey Gümrük Müdürü Sayın Mehmet Enver KÖK ve Personeline ve güzel yürekli Gümrük Camiamıza teşekkür ederiz.

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu

  Foto Galeri

  Sosyal Medya