GM GMY Sınavlarına Girecek Adaylar İçin Hatırlatmadır.  

13 Kasım 2015 / Cuma | Görüntülenme : 5382

GM GMY Sınavlarına Girecek Adaylar İçin Hatırlatmadır.

Ön Başvurusunu Gümrükler Genel Müdürlüğüne yapan ve başvurusu kabul edilen Adaylar başvurularını aday.ankara.edu.tr internet adresindeki Aday Bilgi Sistemi (ABİS) üzerinden yapacaklardır. Adaylar aday.ankara.edu.tr internet adresinde “Sisteme kayıt olmak için tıklayınız.” Linkinden aday kayıt formunu eksiksiz olarak dolduracaklardır.


Daha sonra aday.ankara.edu.tr adresinden TC Kimlik No ve belirledikleri şifreleri ile giriş yaparak sınav başvurusu linkinden başvurmak istediği sınavı (Gümrük Müşavirliği veya Gümrük Müşavir Yardımcılığı) seçerek sistem tarafından kredi kartı ile ödeme linkine yönlendirileceklerdir.


Ödeme işlemi başarı ile gerçekleşen adaylar sistem tarafından aday.ankara.edu.tr adresindeki sayfalarına yönlendirilip “GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ / GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCILIĞI sınav kaydınız başarıyla tamamlanmıştır.” mesajını sayfalarında göreceklerdir.


DİKKAT!


“GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ / GÜMRÜK MÜŞAVİR YARDIMCILIĞI sınav kaydınız başarıyla tamamlanmıştır.” mesajını sayfalarında göremeyen adayların kredi kartı ödemelerinde sorun oluşmuş olabilir. Bu adayların sınav seçimi ve ödeme işlemlerini yeniden gözden geçirmeleri gerekmektedir.  

  Sosyal Medya