İGMD-Beykoz Üniversitesi İş Birliği ile Gümrük Müşavir Yardımcısı Olma Şansı  

14 Mart 2018 / Çarşamba | Görüntülenme : 863

İGMD-Beykoz Üniversitesi İş Birliği ile Gümrük Müşavir Yardımcısı Olma Şansı

Derneğimiz, Beykoz Üniversitesi ile gerçekleştirdiği iş birliği ile Dış Ticaret önlisans eğitimi almak isteyen şirket çalışanlarınıza önemli bir fırsat sunuyor. İş birliği ile derneğimiz üyesi şirketlerin çalışanları üniversitenin Dış Ticaret Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programına yerleşmeleri durumunda eğitim öğretim ücretlerinde kazandıkları ÖSYM bursları ve sektör burslarına ilave olarak %10 oranında daha burs elde edecek. Burslar katılımcıların normal öğrenim süreleri sona erene dek başarıya bakılmaksızın devam edecek. Konu ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz;

Beykoz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Önlisans Programı “Dış Ticaret”, farklı bir alanda lisans-önlisans eğitimi alan ya da lise mezunu olup, “Gümrük Müşavir Yardımcısı” olmayı hedefleyen gümrük sektörü çalışanlarına önemli bir fırsat sunuyor. Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavına girmek için ön koşul olan önlisans diploması sahibi olmayı “işinizin başından ayrılmadan” gerçekleştirmenizi sağlayacak adımı bu yıl siz de atabilirsiniz. Üstelik Gümrük Müşavirliği çalışanlarına %40 sektör bursu ve İGMD üyesi şirketlerin çalışanlarına özel ek %10 burs olanağı ile.

Uzaktan eğitim almak isteyen adaylar için başvurunun ilk adımı, ÖSYM 2018 Temel Yeterlilikler Testi (TYT) girmek ve 150 puan barajını geçmek. Sınav bu yıl 23 Haziran 2018 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak.

ÖSYM, TYT Sınavı başvurularını 1 Mart 2018’de kabul etmeye başladı.  https://ais.osym.gov.tr/ adresinden detaylarını öğrenebileceğiniz sınava başvurular 21 Mart 2018 gece yarısına dek yapılabilecek. TYT sınavında barajı geçtikten sonra ikinci adım Beykoz Üniversitesi’nin “Dış Ticaret Önlisans” Programını tercihinize yazmak.

Sonrasında zaman ve mekândan bağımsız olarak internet aracılığıyla eğitim alarak, diplomanıza sahip olabilirsiniz.

Hayatınızı değiştirecek, sizi Dış Ticaret Önlisans Diploması sahibi yapacak “Uzaktan Eğitim” Programı ile ilgili ayrıntılı bilgi için https://www.beykoz.edu.tr/icerik/1119-dis-ticaret-uzaktan-egitim sayfasını ziyaret edebilir ve sorularınız için 444 25 69’dan Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Koordinatörü Önder Yeral ile görüşebilirsiniz.

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu

  Sosyal Medya