Yönetim Kurulumuz UTİKAD’ı İade-i Ziyarette Bulundu  

04 Ekim 2018 / Perşembe | Görüntülenme : 1047

Yönetim Kurulumuz UTİKAD’ı İade-i Ziyarette Bulundu

02.10.2018 Salı günü Başkanımız Sayın Serdar KESKİN ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Nizamettin AĞAR ve Sayın Mustafa SEZEN’den oluşan heyet UTİKAD Yönetim Kurulu’na iade-i ziyarette bulundu. UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Emre ELDENER, UTİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri; Sayın Mehmet ÖZAL, Sayın Ekin TIRMAN, Sayın Rıdvan HALİLOĞLU, Sayın Cihan YUSUFİ, Sayın Koral KARŞILIKLI, Sayın Cihan ÖZKAL ile UTİKAD Genel Müdürü Sayın Cavit UĞUR’un ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette sektörlerin gündemlerine dair ortak konular değerlendirildi.

Havayolu ile gelen yüklerde müşterilerinin ve kendilerinin IATA’nın TACT fiyatlarıyla ilgili cezaya düşmelerinin önüne geçmek için geçtiğimiz yıl Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Bülent ONARAN ile UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Gümrük ve Antrepo Çalışma Grubu Başkanı Sayın Rıdvan HALİLOĞLU’nun yürüttüğü çalışmanın sonuçlarına atıfta bulunan Başkanımız Sayın Serdar KESKİN; “Sektörlerimiz açısından uzun süredir çözüm bekleyen bu sorunun Ticaret Bakanlığı nezdinde çözümlenmiş olması iş birliğimizin ilk meyvesiydi” diye konuştu.

İki sivil toplum kuruluşu arasında geçtiğimiz yıl artan iş birliğinin ve ortak sürdürülen çalışmaların sektörler açısından faydalarının değerlendirildiği ziyaret kapsamında, Yeni Gümrük Kanunu’na ilişkin çalışmalarda da görüş alışverişinde bulunulması kararı alındı.

Ziyaretin bir diğer gündem maddesi ise Yeni Gümrük Kanunu’ydu. Her iki sivil toplum kuruluşu açısından büyük önem taşıyan Yeni Gümrük Kanunu’na ilişkin değerlendirmelerde bulunan UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Emre ELDENER, “Gümrük kanununda her iki sektörün ve ülkenin daha iyi bir geleceğe taşınması için görüş alışverişine devam etmeliyiz” dedi.

UTİKAD tarafından 19 Eylül’de düzenlenen Geleceğin Lojistiği Zirvesi’ne katılım sağlayan Başkanımız Sayın Serdar KESKİN, “Geleceğin Lojistiği Zirvesi’nde dijitalleşme ile birlikte lojistiğin ve dünya ticaretinin nasıl evrileceği net bir şekilde gözler önüne serildi. Sektörlerimiz açısından büyük önem taşıyan ve ufuk açan bu zirveyle ilgili sizleri tebrik etmek isterim” dedi. Gelecekte pazar payını daha da arttıracak olan E-ticaretin de konuşulduğu ziyarette Gümrük Müşavirlerinin E-ticaretteki pazar paylarını arttırmalarına yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Verimli geçen ziyaretin sonunda gelecekte iki kurum arasındaki ortak çalışmaların ve diyalogun arttırılması kararı alındı.

Ziyaretimiz sırasında gösterdikleri misafirperverliklerinden dolayı kendilerine İGMD Ailesi olarak teşekkür ederiz.

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu

  Foto Galeri

  Sosyal Medya