ÖNEMLİ DUYURU / Güncelleme İşlemleri  

27 Ocak 2016 / Çarşamba | Görüntülenme : 3384

ÖNEMLİ DUYURU / Güncelleme İşlemleri

 


 


 


 


 


 


Buna göre yapılacak işlemler aşağıda açıklanmıştır.


 
   • HARHANGİ BİR GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ FİRMASINDA ORTAK OLAN/ÇALIŞAN GÜMRÜK MÜŞAVİRLERİ


01.01.2015-31.12.2015 tarihleri arasında, 4458 sayılı Gümrük Kanununun uygulamasına dair Gümrük Yönetmeliğinin 563. maddesinin 2. fıkrası çerçevesinde şahıslarında ve/veya firmalarında herhangi bir değişiklik olmayan Gümrük Müşavirlerinin ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirlerinin


Derneğe hitaben, şirket antetli kağıdına, firma kaşeli, firma ortağı tüm Gümrük Müşavirleri/Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirleri tarafından ayrı ayrı düzenlenmiş “ŞAHIS VE FİRMA BİLGİLERİMDE DEĞİŞİKLİK YOKTUR” ibaresinin yer aldığı yazılı beyanı içeren dilekçe (“Değişiklik Yoktur” Matbu, TK/EK-1 SGM/EK-1) (2 adet)


Bu dilekçe ekinde, Bölge Müdürlüğü’ne hitaben, şirket antetli kağıdına, şirket kaşeli firma ortağı tüm Gümrük Müşavirleri/Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirleri tarafından ayrı ayrı düzenlenmiş, “ŞAHIS VE FİRMA BİLGİLERİMDE DEĞİŞİKLİK YOKTUR” ibaresinin yer aldığı yazılı beyanı içeren dilekçe(“Değişiklik Yoktur” Matbu, TK/EK-2 SGM/EK-2) (2 adet)


Değişiklik olmadığına ilişkin beyanların aynı tüzel kişiliğe ortak olan  ve "DERNEĞİMİZE ÜYE" tüm gümrük müşavirlerince ayrı ayrı  düzenlenerek toplu halde tek seferde verilmiş olması gerekmektedir.


 
   • HERHANGİ BİR GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ FİRMASINDA ORTAK OLMAYAN/ÇALIŞMAYAN GÜMRÜK MÜŞAVİRLERİ


01.01.2015-31.12.2015 tarihleri arasında, 4458 sayılı Gümrük Kanununun uygulamasına dair Gümrük Yönetmeliğinin 563. maddesinin 2. fıkrası çerçevesinde sıralanan değişikliklerin olmaması halinde Gümrük Müşavirlerinin ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirlerinin Derneğe hitaben “ŞAHIS VE FİRMA BİLGİLERİMDE DEĞİŞİKLİK YOKTUR” ibaresinin yer aldığı yazılı beyanı içeren dilekçe, (“Değişiklik Yoktur” Matbu, Ek-1 ) (2 adet) Bu dilekçe ekinde, Bölge Müdürlüğü’ne hitaben“ŞAHIS VE FİRMA BİLGİLERİMDE DEĞİŞİKLİK YOKTUR” ibaresinin yer aldığı yazılı beyanı içeren dilekçe,(“Değişiklik Yoktur” Matbu, Ek-2 ) (2 adet)


Ayrıca; 01.01.2015-31.12.2015 tarihleri arasında, 4458 sayılı Gümrük Kanununun uygulamasına dair Gümrük Yönetmeliğinin 563. maddesinin 2. fıkrası çerçevesinde değişiklik yapılmış ve bu değişiklikler derneğimize bildirilmiş ise herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur.


 
 


En geç 29/02/2016 tarihine kadar tüm nüshaların Dernek Merkezimize teslim edilmesi gerekmektedir. Evrakların tamamı Derneğimiz tarafından Bölge Müdürlüğüne teslim edilecektir.


18 Şubat 2012 tarihli Olağan Mali Genel Kurulumuzda alınan karar doğrultusunda, Güncelleme dosyalarının teslimi sırasında üye aidatlarının ödenmesi hususunda gereken hassasiyeti göstermenizi önemle rica ederiz.


 


Bilgilerinize sunulur.


Saygılarımızla,


İGMD YÖNETİM KURULU

  Sosyal Medya