"Bir Devlet ki! Gümrük işlerini, vergilerini, ülkenin ve milletin ihtiyaçlarına göre düzenlemekten alı konulmuştur. Böyle bir devlete elbette bağımsız devlet denemez."

Dış Ticarette Menşe Kuralları ve En Son Uygulamalar Konulu Toplantı Gerçekleştirildi

Tarih: 4.03.2021 17:05:00 - Görüntülenme: 2330

Başkanımız Sayın Serdar KESKİN’İN moderatörlüğünde; Gümrükler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Kadir TURSUN,  İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Sayın Ceylan YİĞİT, Gümrükler Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanları; Sayın Yasemin GÜNDÜZ, Sayın Hacer TURGUT, Sayın Hulusi GENÇ, Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü AB Uzmanları; Sayın Ahmet Şevket DAYIOĞLU, Sayın Beste ÖZTÜRK BAKACAK, Sayın Burcu ÖZERGÜL ÇOLAK, Sayın Nagehan ÖZKAN TURUNÇ, İGMD Başkan Vekilimiz Sayın Rıdvan HALİLOĞLU, AGMD Geçmiş Dönem Başkanı Atilla ŞAHİN ve çok sayıda Meslektaşımızın katılımları ile 02.03.2021 Salı günü “Dış Ticarette Menşe Kuralları ve En Son Uygulamalar” konulu çevrimiçi (online) toplantı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda; Gümrükler Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı Sayın Yasemin GÜNDÜZ, Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü AB Uzmanı Sayın Ahmet Şevket DAYIOĞLU, AGMD GM Atilla ŞAHİN, İGMD Başkan Vekili Sayın Rıdvan HALİLOĞLU sunum yapmış olup, İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Sayın Ceylan YİĞİT ise uygulamaya ilişkin değerli görüşlerini sunmuştur.

Son derce samimi bir ortamda gerçekleştirilen toplantıda; Derneğimizin duyurusuna istinaden Üyelerimizin tarafımıza iletmiş olduğu ve toplantı sırasında anlık iletilen sorular Bakanlık Yetkililerimiz tarafından cevaplandırılmıştır.

Söz konusu toplantıya katılım sağlayarak değerli görüşlerini Biz’lerle paylaşan başta Gümrükler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Kadir TURSUN, İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Sayın Ceylan YİĞİT, Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü AB Uzmanı Sayın Ahmet Şevket DAYIOĞLU ve AGMD Geçmiş Dönem Başkanı Atilla ŞAHİN olmak üzere tüm Bakanlık Yetkililerine ve Meslektaşlarımıza İGMD Ailesi olarak teşekkür ederiz.

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu
Son Yüklenen Diğer Haberler