"Bir Devlet ki! Gümrük işlerini, vergilerini, ülkenin ve milletin ihtiyaçlarına göre düzenlemekten alı konulmuştur. Böyle bir devlete elbette bağımsız devlet denemez."
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
"Bir Devlet ki! Gümrük işlerini, vergilerini, ülkenin ve milletin ihtiyaçlarına göre düzenlemekten alı konulmuştur. Böyle bir devlete elbette bağımsız devlet denemez."

E-Tebligat Sistemine Kayıt Olma Hakkında

Tarih: 10.02.2020 17:40:00 - Görüntülenme: 2430

Değerli Üyelerimiz,

1 Sıra No’lu Elektronik Tebligat Sistemi Genel Tebliği uyarınca; “Tüzel kişilik bünyesinde faaliyet gösteren veya göstermeyen bütün gümrük müşavirleri ve yetkilendirilmiş gümrük müşavirlerine elektronik tebligat sistemine kayıt olma zorunluluğu getirilmiştir”  İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından konu hakkında Derneğimize muhatap gelen yazılar 04.01.2019 ve 11.01.2019 tarihlerinde web sitemizden duyurulmuş, ayrıca sms ve e-posta yolu ile siz değerli üyelerimize ulaştırılmıştır.

Bu itibarla E-Tebligat sistemine dahil olmayan gümrük müşavirleri ile ilgili olarak İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün talimatına istinaden Derneğimize ulaşan yazı ve ekli listesinde isimleri yer alan gümrük müşavirlerine, Gümrük Kanunu’nun 241/1.maddesine istinaden uygulanan usulsüzlük cezaları hakkında 06.02.2020 tarihinde sms yolu ile bilgilendirme yapılmış olup kendilerine konu hakkında sms ulaşan üyelerimizin ceza kararlarını tebellüğ etmeleri adına İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri, ayrıca tekrardan usulsüzlük cezası ile karşılaşmamak adına en kısa sürede e-tebligat sistemine kayıt olmaları önemle rica olunur.

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu

Son Yüklenen Diğer Haberler