"Bir Devlet ki! Gümrük işlerini, vergilerini, ülkenin ve milletin ihtiyaçlarına göre düzenlemekten alı konulmuştur. Böyle bir devlete elbette bağımsız devlet denemez."
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
"Bir Devlet ki! Gümrük işlerini, vergilerini, ülkenin ve milletin ihtiyaçlarına göre düzenlemekten alı konulmuştur. Böyle bir devlete elbette bağımsız devlet denemez."

Yönetim Kurulumuzdan Lösemili Çocuklarımız İçin Anlamlı Destek

Tarih: 4.11.2019 05:55:00 - Görüntülenme: 530

Yönetim Kurulumuz; bugünkü yönetim kurulu toplantısında maske takarak, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında düzenlenen “MASKEMİ TAKARIM FARKINDALIK YARATIRIM” farkındalık çalışmasına destek verdi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Hasan Hüseyin Ercan, çocukluk çağındaki kanser vakalarının %35'ini lösemililerin oluşturduğunu ve maalesef çocuk kanserinde Türkiye’de birinci sırada yer aldıklarını belirtti. Sayın Ercan, erken teşhis ile tedavinin mümkün olduğuna da dikkat çekerek, lösemi hastalarına kemik iliği bağışıyla da destek verilmesinin çok önemli ve elzem olduğunu dile getirdi.

Löseminin, kemik iliğindeki ana hücrelerin kontrolsüz çoğalarak başta bu bölge olmak üzere tüm organ ve dokuların normal fonksiyonlarını bozması sonucu geliştiğini belirten Başkanımız Sayın Serdar Keskin, tüm meslektaşlarımızı hasta yavrucaklarımıza ve ailelerine umut olmaları için ilik bağışına davet etti.

Türkiye’de her yıl 16 yaşın altında 1200-1500 yeni lösemili çocuk vakası bildirilmektedir. Lösemi her yaşta görülmektedir. 1 yaşın altında, 10 yaşın üstündeki yeni vakalarda tedaviye cevap azalmaktadır.

Löseminin değil sevginin bulaşıcı olduğunu biliyor ve maskemizi takarak sağlığa ve mutluluğa destek oluyoruz.

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği

Yönetim Kurulu
Son Yüklenen Diğer Haberler