"Bir Devlet ki! Gümrük işlerini, vergilerini, ülkenin ve milletin ihtiyaçlarına göre düzenlemekten alı konulmuştur. Böyle bir devlete elbette bağımsız devlet denemez."

Pratik ve Ticari Yazışma İngilizce Kursumuzun Kayıtları Başlıyor

Tarih: 16.12.2019 17:55:00 - Görüntülenme: 1870

4 Ocak – 7 Mart tarihleri arasında her Cumartesi günü İngilizce Kursu Dernek Merkezimizde yer alan Cihat ANCIN Eğitim Salonu’nda düzenlenecektir. Eğitim süresi 3 saat olacaktır. Kurs içeriği ve eğitmen özgeçmişi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Meslektaşımız Sayın Sevgi ERGEN tarafından verilecek olan kursun kayıt ücreti 500 TL + KDV’dir. Kursa katılmak isteyen üyelerimiz aşağıdaki hesaba ücretlerini yatırıp dekontu ve katılım bilgilerini info@igmd.org.tr adresine mail olarak göndermeleri rica olunur.

Kursumuz 10.00-13.00 ile 14.00-17.00 saatleri arasında yapılacaktır.

Kursu organize eden Kadın Komitemize ve eğitimi verecek olan Meslektaşımız Sayın Sevgi ERGEN’e destekleri ve emekleri için teşekkür ederiz.

İGMD Yönetim Kurulu

 

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği İktisadi İşletmesi

Vakıfbank          TR63 0001 5001 5800 7303 7677 47

İş Bankası          TR47 0006 4000 0011 0280 5242 30

Yapı Kredi          TR92 0006 7010 0000 0084 8342 54

 

Kurs İçeriği

BEGINNERS(BAŞLANGIÇ): Temel İngilizce Eğitimi - Küçük diyaloglar - Küçük parçalar - Grammar’a Giriş (Geniş zaman) - Kelimelere Giriş

PRE-INTERMEDIATE(ORTA SEVİYE ): Günlük Konuşmalar – Grammar - Zamanlar( 6 İngilizce Zamanı), Kelime Bilgisi, Sıfat, Zarf ve Öğeler - Cümle Yapıları

Mesleki İngilizce ve Ticari Yazışma (Business English) Başlangıç

•            Ticari Alanda İş Mektubunun Önemi

•            Ticari Alanda İş Mektubunun Görünümü

•            Etkili İş Mektubu Nasıl Yazılmalı?

•            Ticari Yazışmalarda Kullanılan, Örnek Kelimeler

Sevgi ERGEN Kimdir?

İstanbul doğumlu Sevgi Ergen Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünde tamamlamıştır. Dış Ticaret Uzmanlığı yolculuğunda özel sektörde saygın kurumlarda çeşitli kademelerde görev yapmış olup, İthalat Yurtdışı koordinasyonu İngilizce ile sağlamaktadır. Dış Ticaret vizyonu olarak E-ticaretteki gelişmeleri takip ederek, Türkiye’nin ilk E-ticaret uzmanlığı York Trade Etrade programlarını Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği belgeyle tamamlamış, Program kapsamında Mesleki İngilizcesini ilerletmiştir. 2011 yılında Gümrük Müşavir Yardımcısı olmuştur. Özel sektör tecrübelerinin yanı sıra, İngilizce yabancı dili konusunda “University of Cambridge First Certificate of English, Dilko Advanced English, YDS derecesi almış bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı Uzman Eğitici kapsamında Devlet Liselerinde görev yapmıştır.

Hobileri arasında yağlıboya resim, edebiyat, müzik yer almaktadır. İleri düzeyde İngilizce, Almanca orta, İspanyolca başlangıç yabancı dil bilgisi vardır.

Üniversite Eğitimini tamamladıktan sonra İngilizcesini geliştirmek amacıyla, İngiltere’de bulunmuş, gerek İngiltere, gerek Türkiye’de çeşitli ülkelerde ki arkadaşları ile mektup ve kartpostallar göndererek arkadaşlıklarını devam ettirmiştir. Biriktirdiği anılarını yayınlayarak, İngilizceyi öğrenmek isteyenler içinde bir çırpıda okunabilecek bir eser haline getirmiştir. İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti mensubudur.

sevgiergen@gmail.com

Haber Dökümanları

Son Yüklenen Diğer Haberler