"Bir Devlet ki! Gümrük işlerini, vergilerini, ülkenin ve milletin ihtiyaçlarına göre düzenlemekten alı konulmuştur. Böyle bir devlete elbette bağımsız devlet denemez."

BAŞKANIN MESAJI

Değerli Meslektaşlarım;

16 Mart 2019 Cumartesi gerçekleşen İGMD Olağan Seçimli Genel Kurul’unda üçüncü kez teveccühlerinize layık olmaktan dolayı büyük bir onur ve gurur duydum. Şahsım, Yönetim Kurulum, tüm kurullarım ve komitelerim adına; Olağan Seçimli Genel Kurulu’na katılanlara, katılamasa da yürekleri bizlerle olan Siz Kıymetli İGMD Üyelerine teşekkürü bir borç bilirim. Olağan Seçimli Genel Kurulunun demokratik normlarda son derece başarılı bir şekilde gerçekleşmesi; kazananın sadece ben ve Yönetim Kurulumun olmadığının, kazananın mesleğimiz, saygınlığımız olduğunun da mesajıdır.

Genel kurulumuzda aday olan Değişim Hareketi’ne ve Sevgili Kardeşim Mithat Uğur YETİŞKİN’e de teşekkür eder, Yönetim olarak kapımızın her zaman fikirlerine, çalışmalarına açık olduğunun bilinmesini isterim.

Kurulun sulh ve centilmenlik çerçevesinde yapılmasında büyük emekleri olan Divan Kurulu Başkanı Metin Kurtuluş NEVRUZ ve kurul üyeleri Vahit Tezcan OZAN, Cemal ÖZTÜRK, Ömer KURT, Turgut EĞİNCİ, Nermin YILDIZ, Ali KARAMAN’a teşekkür ederim.

Gümrük Camiasının Gerçek Temsilcileri olan Siz Gümrük Müşavirleri ve Gümrük Müşavir Yardımcıları; 11 Mart 2017 tarihinde Başkanlık görevine hangi heyecan ile gelmişsem bugün yine aynı duygularla karşınızdayım. Desteğinizi ve güveninizi boşa çıkarmayacağımı bildirir, yeni dönemin Camiamıza hayırlara vesile olmasını dilerim.

Sevgi, Saygı ve Dostlukla kalın.

Serdar KESKİN

İGMD Yönetim Kurulu Başkanı

BAŞKANIN DİĞER MESAJLARI