"Bir Devlet ki! Gümrük işlerini, vergilerini, ülkenin ve milletin ihtiyaçlarına göre düzenlemekten alı konulmuştur. Böyle bir devlete elbette bağımsız devlet denemez."

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun..

Değerli Meslektaşlarım;

 

Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği, Milletimizin önünde hiçbir engelin duramayacağının simgesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümü kutlu olsun.

“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” diyerek 29 Ekim 1923 tarihinde de ilan ettiği Cumhuriyet’i, sonsuza kadar yaşatmak hepimizin en onurlu görevi ve sorumluluğudur. Cumhuriyet fazilettir ve gerçekten kıymetini bilmek gerekir.

Bizi biz yapan ve sarsılmaz bağlarla bağlayan değerlerimizi korumak, yaşatmak ve kollamak Cumhuriyetin evrensel değerlerine sahip çıkmak bizlerden sonra ki Nesillere bırakabileceğimiz en büyük mirastır. Ülkemizin önünde uzanan aydınlık yolda, tüm Meslektaşlarımın bu mirasın sorumluluğuyla emin adımlarla yürüyeceğine inancım tamdır.

Laik, çağdaş, demokratik Türkiye’nin güvencesi olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman Silah Arkadaşlarını, tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, kardeşlik ve barış içinde kutlayacağımız nice Cumhuriyet Bayramları diliyorum.

En büyük Bayramımız kutlu olsun.

En derin Sevgi ve Saygılarımla,

                                                                                                                               Serdar KESKİN

    İGMD Yönetim Kurulu Başkanı

BAŞKANIN DİĞER MESAJLARI